BG EN

Бум на кърлежи в Перник

Региони

Бум на кърлежи в Перник

9150
на 02.08.2019
Бум на кърлежи в Перник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шестима за месец са приети в болница след ухапвания от кърлежи в Перник. Само за периода 22-28 юли двама души са диагностицирани с лаймска болест, съобщиха от РЗИ – Перник. Пациентите са мъж на 50 г. и жена на 62 г., от Перник. И двамата заявили, че са били ухапани от кърлеж.

препоръчано

Още три са случаите на заразени с лаймска болест от началото на месеца. 2 жени, на 44 г. и 60 г., и мъж на 86 г. Всичките са от Перник. 44-годишен техен съгражданин пък е заболял от ку-треска.

Според лекарите многото заразени от кърлежи са заради изключително високата им популация тази година и бума на ухапани през пролетта.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК