BG EN

БФС няма да плаща неустойка на Ивайло Петев при уволнение

Футбол

БФС няма да плаща неустойка на Ивайло Петев при уволнение

3619
на 16.10.2015
БФС няма да плаща неустойка на Ивайло Петев при уволнение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Селекционерът на националния отбор Ивайло Петев може да бъде освободен от поста си без да му бъде платена неустойка, твърди "Труд". През месец ноември се чака заседание на изпълкома на БФС, на което треньорът може да бъде уволнен.

За това има и формални основания - в договора му фигурира клауза, която позволява едностранно прекратяване без обезщетение за специалиста, ако тимът загуби три или повече официални мача поред. Това се случи - 0:1 от Норвегия, 0:1 от Италия и 0:3 от Хърватия. Трите поражения бяха поредни през септември и октомври. Ако поиска, футболният съюз може да активира този параграф.

За година селекционерът спечели два мача. Победихме Малта с 1:0 като гост и Азербайджан с 2:0 у дома. Загубихме три пъти, завършихме и 2:2 с Италия в София, което бе най-добрият ни мач за периода.


препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК