БФС с радикално решение - увеличават чужденците извън ЕС на терена, но платено

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
От сезон 2024/25 в родния елит клубовете ще бъдат задължени да пускат по 4 четирима българи в титулярния състав, а ако не го правят, ще плащат глоба по 5000 лева на човек.
Самите санкции пък ще отидат за отборите, които ползват най-много наши сънародници, пише "Мач телеграф“.
Работната комисия на Изпълкома ще направи още едно предложение, а именно – да се увеличи броят на футболистите извън ЕС, които може да бъдат картотекирани. Към днешна дата той е 5. От следващия сезон ще нарасне на 7, но с важно уточнение – за всеки следващ картотекиран чужденец – 6-и 7-и, ще се плаща по 40 000 лева. Тоест, ако искаш да ползваш двама допълнители, цифрата ще е 80 000 лева.

Въпросните суми ще отиват в специален фонд, след което ще бъдат раздадени на останалите отбори от елита.
Подобна е практиката в Северна Македония. Там всеки елитен клуб има право да картотекира по 4 чужденци, след което за всеки следващ си плаща допълнителна такса.



