BG EN

БЧК е обезпокоен за съдбата на "Пирогов"

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

БЧК е обезпокоен за съдбата на "Пирогов"

5526
на 01.07.2015
БЧК е обезпокоен за съдбата на Пирогов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Във връзка с противоречиви публикации в медиите относно евентуалната приватизация на най-емблематичната болница за спешна помощ в България – УМБАЛСМ "Пирогов", ръководството на БЧК изразява своето сериозно безпокойство за бъдещето на Спешния институт, който е с ключова роля за националната сигурност на страната. "УМБАЛСМ "Пирогов" е създаден преди 115 години от Българския Червен кръст под името "Болница Червен кръст" върху имот, дарение на организацията.

препоръчано

През 1949 г. болницата преминава към Софийски градски народен съвет и в края на 1950 е превърната в Спешна градска болница, все още с името "Червен кръст". През 1951 г. тя става Институт за бърза медицинска помощ и получава името на великия руски хирург Н. И. Пирогов. При условие, че "УМБАЛСМ "Пирогов" бъде одобрена за продажба, от БЧК имат готовност да предприемат действия по възстановяване на собствеността си, като се ангажират да запазят изцяло предмета на дейност на националното здравно заведение, съобщават от БЧК.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК