BG EN

Българи строят болница за емира на Катар

ЧАС ПИК

Българи строят болница за емира на Катар

5392
на 07.04.2013
Българи строят болница за емира на Катар

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Български лекари ще помагат в изграждането на модерна болница в Катар. Тя има статут на правителствена и в нея ще се лекуват членове на емирското семейство и на правителството, както и военни.

препоръчано

Днес директорът на Военномедицинската академия в София ген. Стоян Тонев отлита за катарската столица Доха, за да подпише споразумение. Българските лекари, които също ще са от ВМА, ще отидат в емирството на 1 май.

В Доха ще се изпращат само висококвалифицирани български лекари – началници на отделения и медици с над 10-годишен трудов стаж. 7500 евро ще бъде месечната им заплата. Професиорите ще получават по 12 500 евро. Лекарите ще се сменят през четири месеца.

Тази инициатива е станала със съдействието на премиера Марин Райков в качеството му на външен министър.



Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК