БЪЛГАРИ ЮНАЦИ: Младите "лъвове" втори на Евро 2019

на 21.07.2019
8873
2

Националите ни до 17 години загубиха финала на Евро 2019 по волейбол. Пред над 2000 зрители в зала "Христо Ботев", които създадоха страхотна атмосфера, младите "лъвове" отстъпиха с 1:3 (-20, 23, -20, -13) на Франция. Да подкрепят отбора ръководен от Мартин Стоев бяха дошли министърът на младежта и спорта Красен Кралев и редица волейболни величия. Младите "лъвчета" играха силно срещу "петлите".

Мачът започна с предимство за Франция. Все пак родните състезатели държаха интригата в гейма до последно, но в решителните моменти Франция спечели важните точки и затвори частта с 25:20.

Вторият гейм бе много силен за България. След отлична игра на Алекс Николов и Гърков момчетата ни стигнаха до изравняване на геймовете след 25:23 точки.

Третата част се разви по идентичен начин с първия гейм. Франция водеше в резултата през повечето време и след няколко грешки на нашия тим отново поведе след 25:20.

В четвъртия гейм България допусна Франция на дръпне в резултата. Момчетата ни не успяха да намерят най-добрата си игра и не оказаха голяма съпротива в частта, което доведе до успех за Франция с 25:13, а с това и европейската титла за "петлите", акцентира "Новспорт". Родните национали обаче заслужават сериозни аплодисменти за второто място на големия форум.