ГОРЕЩО
САМО В ПИК! Изловиха бившия министър Росен Христов в супер компания (СНИМКИ)
ПРИКЛЮЧИ БЕЗСЛАВНО! Партията на обвиняемия хазартен бос Васил Божков-Черепа се саморазпусна
САПУНКА ПРЕД ЦЕЦКА: Оклюмал и уморен Денков се напъна да замаже финансовия позор на Асен Василев. Ето защо Академикът се ядоса на ген. Атанасов
ГОРЕЩА ТЕМА: Нашите служби прихванали Невзоров още на границата - ескортирали го до София и до Варна, за да даде показания
ИЗВЪНРЕДНО от прокуратурата: Ето какво се случва с разследванията за строежа на магистрала "Хемус"
Германският съд призна, че българи и румънци имат право за здравни услуги и социални помощи
Гражданите на Европейския съюз (ЕС) от България и Румъния имат право на здравни услуги и социални помощи в Германия дори и да нямат разрешително за работа. Това постанови германски съд, чието решение може да преобърне плановете на властите в Берлин да ограничи достъпа до социални помощи, съобщи „ИЮ Обзървър”. Случаят е прецедент за подобни дела, при които граждани на ЕС са получавали отказ за социални помощи, тъй като нямат легален статут в Германия. Прецедентът е благодарение на 24-годишната българка Лазаринка Р., която е пристигнала в Германия, за да живее с приятеля си – грък с германско жителство. По-късно обаче тя е била изоставена от него, след като е забременяла. Българката е кандидатствала за разрешително за работа, но й е било отказано. Заради това тя е била лишена от помощта, която се предвижда за бременни. Основанието на лекарите било, че за българите и румънците все още са в сила ограничения за достъп до пазара на труда в Германия. Федералният социален съд в Германия се произнесе в полза на Лазаринка. Съдът реши, че тя отговаря на всички условия за това да получава помощи и фактът, че е българка не я лишава от социални права.препоръчано


