ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Това, което виждаме от гръцкото правителство, е основно популизъм. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” икономистът от Института за пазарна икономика Калоян Стайков във връзка с банковата криза в Гърция.
„Всичко може да се случи за една седмица, но последните социологически проучвания сочеха, че по-голямата част от гръцкото население е привърженик на сключване на сделка с кредиторите и оставането на страната в еврозоната. Според мен, това е тяхното желание. Оттам нататък всичко зависи от това каква кампания ще има през седмицата и по какъв начин ще бъде структуриран въпросът”, обясни Стайков.
По думите му, няма обективни показатели, които да предскажат резултатите от референдума, има много условности.
„Лично аз не съм видял някакви сериозни конструктивни предложения в посока стабилизирането на страната или разрешаването на проблема. Според мен това е поредният популистки ход от страна на гръцкото правителство”, каза още Калоян Стайков.


