BG EN

Бъчварова за Фарук Бекташ: Германия ни отказа да го върне, нищо не може да се направи

ГОРЕЩО
НАЙ-ВАЖНОТО

Бъчварова за Фарук Бекташ: Германия ни отказа да го върне, нищо не може да се направи

22768
на 21.10.2016
Бъчварова за Фарук Бекташ: Германия ни отказа да го върне, нищо не може да се направи

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Имаме отказ за връщането на турския гражданин Фарук Бекташ от страна на Германия", това заяви за първи път вътрешнияj министър Румяна Бъчварова по повод Бекташ, който премаза семейство край Драгоман.

препоръчано

Бъчварова не успя да даде отговор каква е причината германските власти да отказват екстрадация.

„Те имат някакви аргументи, които аз не знам”, каза Бъчварова и обеща, че специално ще се заинтересува да каже какви са те. Вътрешният министър посочи, че така са преценили, ние приемаме тяхната позиция. 

Припомняме, че тежката катастрофа стана на 24 юли. Двамата мотористи - Таня и Бойко Бойкови, тръгнали на мотор за Австрия, за да видят внука си, бяха пометени от Фарук Бекташ, движил се със 120 километра в час при разрешени 60. След това турският шофьор получи мярка „домашен арест” и се укри от закона.

Властите го обявиха за общодържавно издирване и поискаха съдействие от турските си колеги. Тежката катастрофа и решението на съдийката Недялка Николова, която промени мярката в "домашен арест" обаче предизвика гнева на българските мотористи, които подеха протести и обещаха, че акциите им няма да спрат. Те настояват за промяна в законодателството, която да гарантира, че виновните за смърт на пътя ще получават адекватно наказания и няма да се допуска укриването от закона на виновниците.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 29 април - успехът днес е гарантиран за Овните, денят е спокоен за Близнаците САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 29 април - успехът днес е гарантиран за Овните, денят е спокоен за Близнаците
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Простих на Кирил Петков, сега съдиите трябва да му простят. Записи показват как са гуляли, докато нас ни мъчиха пред децата! Радев вкара Величие в парламента, за да е нестабилно правителството (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Простих на Кирил Петков, сега съдиите трябва да му простят. Записи показват как са гуляли, докато нас ни мъчиха пред децата! Радев вкара "Величие" в парламента, за да е нестабилно правителството (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК