BG EN

Валери Симеонов пред ПИК: Лично аз горещо препоръчвам да спрат новините на турски! На този жест държим невероятно, страшно много

Партии

Валери Симеонов пред ПИК: Лично аз горещо препоръчвам да спрат новините на турски! На този жест държим невероятно, страшно много

12362
на 10.11.2014
Валери Симеонов пред ПИК: Лично аз горещо препоръчвам да спрат новините на турски! На този жест държим невероятно, страшно много

Точно от това обаче не зависи подкрепата за правителството

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Патриотичният фронт няма да оттегли подкрепата си за управлението, ако новините на турски език не бъдат премахнати от централния канал на БНТ. Все пак това е силно препоръчително. Това обясни пред ПИК съпредседателят на ПФ и на партия НФСБ Валери Симеонов.

препоръчано

Напоследък се обсъжда новините да бъдат преместени в регионалните центрове на телевизията. Попитахме Симеонов дали идеята е всички регионални звена да излъчват емисията, или това ще е само за отделни райони.

Дали във всички регионални центрове ще има новини на турски, не е важно. Важното е да се свалят новините от централния канал на БНТ. Това е най-важното. Ежедневно унижение за независимата и суверенна българска държава е да вървят новини на чужд език – това го няма в никоя друга национална телевизия”, каза Симеонов.

„Дали ще отидат в регионалните центрове, дали изобщо ще ги спрат – което ще е още по-добре, вече е въпрос на решение на управляващите с мандата на ГЕРБ. Лично аз, Валери Симеонов, много горещо им препоръчвам да го направят”, добави съпредседателят на ПФ.

По повод изявлението на Корман Исмаилов пред ПИК вчера, че темата не е обсъждана официално и че това са слухове, Валери Симеонов обясни следното: „Обсъждали сме този въпрос на преговорите с ГЕРБ. Това ни е в програмата и е едно сериозно искане и държим на това. Обсъждано е с ГЕРБ, но в присъствието на Реформаторите, така че са информирани.”

На нашата констатация, че казусът с новините на турски език не е влязъл в програмната декларация за управлението, Симеонов отговори така: „Много работи не са влезли в програмната декларация, не само това. Влязоха 7-8 основни неща, които бяха основание да подпишем подкрепа за програмната декларация.”

След питане дали премиерът Бойко Борисов е съгласен да се преместят новините на турски език, Симеонов призна, че лидерът на ГЕРБ не е присъствал на разговорите по темата.

Попитахме Валери Симеонов дали от това зависи подкрепата за правителството, на което той отговори следното: „Точно от това не зависи подкрепата за правителството. Решихме, че не е толкова важно в ситуацията, в която се намираме, да се заяждаме – дали ще има новини на турски или няма да има. Но за нас това остава основно искане и ние ще си го искаме. Това ще бъде показателно за отношението на ГЕРБ и на новото мнозинство към нас. Ще си направим извода дали има желание за промяна и дали нашите отношения имат перспектива. С други думи – това не е фактор, който може да предизвика намаляване на подкрепата, но ще бъде много показателно за нашите отношения.”

На питане - дали става въпрос за отношенията в дългосрочна перспектива, Симеонов отговори така: „Напротив  - и в краткосрочна. Това ще бъде един жест, на който ние държим страшно много! Ама невероятно страшно много държим на този жест! Между другото, в това няма нищо, което да компрометира демокрацията и така наречената толерантност.”

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК