BG EN

Валери Симеонов скочи на Екатерина Захариева: Не защити убедително вижданията си за реформа в правосъдната система

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Валери Симеонов скочи на Екатерина Захариева: Не защити убедително вижданията си за реформа в правосъдната система

7292
на 17.12.2015
Валери Симеонов скочи на Екатерина Захариева: Не защити убедително вижданията си за реформа в правосъдната система
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Номинираният кандидат за министър на правосъдието Екатерина Захариева не защити убедително вижданията си за реформа в правосъдната система през следващите месеци, освен ангажимента, който поема към промените в Закона за съдебната власт. Това коментира пред „Фокус“ Валери Симеонов, председател на НФСБ и съпредседател на ПФ, след срещата на депутатите от фронта с Екатерина Захариева. По думите на Симеонов, това е основният аргумент, заради който депутатите от НФСБ няма да подкрепят кандидатурата й при гласуването утре в НС.

препоръчано

„Ние не чухме нейните лични планове за съдействие и ангажиране със съдебната реформа. Не останах с впечатлението, че г-жа Захариева въобще е наясно с процесите, които би трябвало да се развият. Нормално е да не е наясно, защото тя не е била министър досега, но все пак зад многословните отговори не личи особен смисъл и в това бе за нас неубедителното й представяне, както и в отговорите на още няколко други, по-специфични въпроса. По тази причина взехме решението да не бъдем против, все пак тя е интелигентен и образован човек, решихме, че най-доброто от наша страна действие е да се въздържим“, каза председателят на НФСБ. По думите му за представителите на ВМРО отговорите на Екатерина Захариева са били задоволителни.

„Те поставиха акцент върху евентуални промени не в законите и нормативната база, а по-скоро в работата на Министерството на правосъдието, свързана с облекчаването на режима за получаване на гражданство от българите в чужбина“, допълни Валери Симеонов.

Според него въпреки че част от представителите на ПФ ще се въздържат при утрешното гласуване на номинацията на Екатерина Захариева, тя все пак ще бъде одобрена от депутатите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си
ПИК TV x
СУПЕР ЕКШЪН В ПИК TV! Колтуклиева на нож с адвокатката Ина Лулчева заради делото за ОПГ с участието на Благомир Коцев - кметът мълчи дали Асен Василев го е покровителствал (ВИДЕО) СУПЕР ЕКШЪН В ПИК TV! Колтуклиева на нож с адвокатката Ина Лулчева заради делото за ОПГ с участието на Благомир Коцев - кметът мълчи дали Асен Василев го е покровителствал (ВИДЕО)
ново
Днес: 141
горещо
hot
най-четени новини в момента