ГОРЕЩО
ЕКСКЛУЗИВНО! Проговори шофьорът на "Глово" от екшъна с Ивайло Мирчев: Исках само да си свърша работата, а той... (ВИДЕО)
Култово! Киро се закани: Ще видите, като се случи (ВИДЕО/СНИМКИ)
ЕКШЪН В НС! Избърсаха пода на парламента с Цончо Ганев (ВИДЕО)
ГОРЕЩО В ПИК: Помните ли чалга легендата Пепа Секса? Вижте с какво тузарско ауди фучи из София (ПАПАРАШКИ СНИМКИ)
Кандев напусна МВР със 130 000 евро заплати накуп
БЪЛГАРИЯ ДНЕС
Вандали посегнаха на паметника на Петко и Пенчо Славейкови в София
27735
на 05.11.2015
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Дни, след като почетохме народните будители на 1 ноември, паметникът на Петко и Пенчо Славейкови на столичния площад „Славейков" бе поруган, предаде БГНЕС.
Бастунът на Пенчо Славейков, който е част от монумента, е изкривен.
препоръчано
На мястото на паметника се е намирала къщата, в която през 1879 г. Петко Р. Славейков се установява да живее.
Паметникът представлява желязна пейка, на която са седнали синът - Пенчо Славейков (с характерната за него шапка и дебел бастун) и бащата Петко Р. Славейков. Скулптурата е по идея на арх. Станислав Константинов. Автор е Георги Чапкънов.
ЗА 90 ДНИ: Забраняват колите към Седемте рилски езера
1728
преди 10 минути
Нов старт на процеса за 14-годишния Филип, загинал на пешеходна пътека
3429
преди 38 минути
15-годишен заби кола в стълб, пет деца са ранени
6787
преди 53 минути


