BG EN

Варна на прага на грипна епидемия

ЧАС ПИК

Варна на прага на грипна епидемия

5744
на 19.01.2014
Варна на прага на грипна епидемия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на болните от грип във Варна рязко се увеличава, като не е изключено скоро в морската столица да бъде обявена и грипна епидемия. През последните седем дни са регистрирани 372 пациенти, което е с близо 120 повече спрямо предходния период, отчитат от Регионалната здравна инспекция. Въпреки увеличението заболеваемостта все още е в характерните за сезона граници, съобщава „Стандарт“.

препоръчано

Най-голям брой на случаите на заболели от грип и от остри респираторни заболявания са при възрастовите групи 5 до 14 години и от 15 до 29 години. 62 деца на възраст до 4 години също са болни. Повишена е и заболеваемостта от чревни инфекции. Регистрирани са нови 54 случая, като предходната седмица те са били 30. 

Очаква се следващата седмица грипна епидемия да бъде обявена и в Софийска област. Решението бе взето на заседание при областния управител Емил Иванов, който проведе среща с д-р Александър Златанов - директор на Регионалната здравна инспекция в Софийска област, и неговия заместник д-р Валентин Пеев.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ и ИТН показаха истинското лице на ППДБ: Ще подкрепим в зала само удължителния бюджет (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ и ИТН показаха истинското лице на ППДБ: Ще подкрепим в зала само удължителния бюджет (ВИДЕО)
ново
Днес: 41
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК