BG EN

Венецуела и Испания се договориха за нормализация на отношенията

СВЕТЪТ ДНЕС

Венецуела и Испания се договориха за нормализация на отношенията

4488
на 19.04.2018
Венецуела и Испания се договориха за нормализация на отношенията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Външният министър на Венецуела Хорхе Ареаса обяви в профила си в „Туитър“, че Венецуела и Испания са се договорили за нормализация на отношенията, съобщава Газета.

препоръчано

„Венецуела и Испания се договориха за стартиране на процес на нормализация на своите дипломатически отношения чрез връщането в най-скоро време на посланиците в двете страни, които ще работят за възстановяване на дипломатическия диалог в рамките на взаимно уважение и на международното право“, написа Ареаса.

През януари властите във Венецуела обявиха посланика на Испания Хесус Силва Фернандес за персона нон грата. Освен това страната отзова посланика си в Испания заради „колониална агресия от страна на правителството на Кралство Испания“.

От своя страна Испания обяви за персона нон грата посланикът на Венецуела в Мадрид Марио Исеа.

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на Дондуков 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на "Дондуков" 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК