ГОРЕЩО
СЕНЗАЦИОННА ВЕРСИЯ! Изборите се отлагат най-рано за средата на април. Разгарът на кампанията - по време на великденските празници
САМО В ПИК! ТРИ са абдикациите в демократична България, само тази на Радев е неразбираема, неоправдана и непростима
Социолог ИЗРИГНА: Идиотщина е Радев, който иска да е премиер, да говори за президентска държава
Радев бойкотира Тръмп и не може да е неговият човек в България
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Ветото на президента за закона за бюджета не е прецедент за България след 1989", заяви за ПИК политологът Владимир Шопов.
препоръчано
Той каза, че идва на протеста като обикновен гражданин. Според него пример за други случаи на налагане на вето в бюджетната сфера са от президентите Желю Желев и Георги Първанов.
"В това отношение е нормално държавният глава да се възползва от своето конституционно право, защото по този начин се изпълнява основната идея на конституцията - да има взаимно балансиране на властите", каза още Шопов.
По този начин Плевнелиев кара управляващите да преосмислят решението за актуализация на бюджета. Така документът става по-добър, категоричен е политологът.


