ГОРЕЩО
КУТИЯТА НА ПАНДОРА! Легализира ли АПИ източването на милиони чрез „мъртви“ задания в последния ден на кабинета "Гюров"
ПИК TV: Ето ги министрите от кабинета на "Прогресивна България". Очаквано - премиер е Румен Радев (ВИДЕО)
ПОТРЕСАВАЩО! ИПБ: Прикриват самоубийство на служител на АПИ. Мълчанието на министрите на Гюров е...
България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Парламентът реши - без комисия за разследване на кръга "Капитал“ на Иво Прокопиев
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Народното събрание качи на сайта си проекта за конституция, внесен от ГЕРБ. Това стана възможно, след като управляващото мнозинство успя да събере подписите на 127 народни представители.
препоръчано
Проектът на нова конституция и проектът на решение за свикване на Велико народно събрание бяха внесени в сряда в деловодството на НС.
Преди това председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова и Искрен Веселинов от ВМРО обявиха, че подписите са събрани след направени промени. Недостигащите гласове са дошли от групата на ВОЛЯ и независими депутати.
След преговорите отпадна идеята за законодателна инициатива на съдебната власт. А преамбюлът в основния закон е върнат.
свързани новини
ОФИЦИАЛНО: ГЕРБ събраха 127 гласа под проекта за нова Конституция
47877
на 02.09.2020
Документа може да видите ТУК


