BG EN

ВиК-Хасково изкупи водното дружество на Димитровград

ГОРЕЩО
МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият "защитник" на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко "морални" и кухи хора сте (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът "Петрохан" премаза Терзиев и ППДБ. Теодора Георгиева има разстройство на мисловната дейност - върза фльонга на фльонгите (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Станислав Анастасов ХВАНА НАТЯСНО служебен министър: Вие сте новият Цицелков. Колко пъти сте се срещали с Божидар Божанов, Ивайло Мирчев, Асен Василев, Васил Терзиев (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Станислав Станев: Обидно ми е, че Теодора Георгиева очаква да повярваме на глупостите й (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев: Служебното правителство и ППДБ опитват да преперат Теодора Георгиева. Използват собствената си некомпетентност, за да атакуват съдебната система (ВИДЕО)
Региони

ВиК-Хасково изкупи водното дружество на Димитровград

3614
на 26.03.2022
ВиК-Хасково изкупи водното дружество на Димитровград
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

ВиК-Хасково изкупи общинския дял на водното дружество на Димитровград.

препоръчано

Сделката на стойност 380 000 лева бе подписана пред нотариус от управителите на двете фирми Божидар Желязков и Георги Тенчев, съобщиха от оператора в Областния център.

Предстои вписване на продажбата в Търговския регистър. След като това стане, ВиК-Хасково ще приключи консолидацията в обособената територия и ще започне да обслужва територията на община Димитровград.

В договора е заложено фактическата промяна да стане след вписването, като се планира това да се случи от 1 април. С приключването на консолидацията ВиК-Хасково ще може да разработва проекти за подмяна на водопреносната и канализационна мрежи, за изграждането на пречиствателни станции за питейна и отпадъчна вода и други, които да се реализират с европейски средства, се подчертава в съобщението.

Всички служители на ВиК-Димитровград преминават с трудовите си правоотношения към хасковското дружество. Цената на водата за крайните потребителите в община Димитровград ще се изравни с тази на всички останали потребители в Хасковска област, която е 3,52 лева за кубик.

Досега потребителите в Димитровград плащаха 1,86 лева за кубик. Във фейсбук страницата си кметът на Димитровград Иво Димов публикува заявление до общината за организиране на граждански протест на 31 март срещу увеличението.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият защитник на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко морални и кухи хора сте (ВИДЕО) МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият "защитник" на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко "морални" и кухи хора сте (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК