BG EN

Вицепрезидентът Попова сдобрява българите в Босилеград

ЧАС ПИК

Вицепрезидентът Попова сдобрява българите в Босилеград

8375
на 27.03.2013
Вицепрезидентът Попова сдобрява българите в Босилеград

Преподаването на роден език и история скара кмета с обществениците от града

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българи от Босилеград и Цариброд се срещнаха днес в София с вицепрезидента Маргарита Попова. В работната среща участваха кметовете на Босилеград и Цариброд – Владимир Захариев и Владица Димитров, председателят на Националния съвет на българското национално малцинство в Сърбия Зоран Петров и представители на културно-информационните центрове на българите в двата града. 

препоръчано

На срещата бяха обсъдени идеи за съвместни инициативи с български общини, както и организацията на  Международния детски великденски фестивал в Босилеград, на който вицепрезидентът Маргарита Попова беше патрон през 2012 г.

В Босилеград има нерешен конфликт между българския кмет и Културно-информационния център на българите /КИЦ/ в града. В него учители по литература и по история от София провеждаха курсове за кандидатстващите в български университети местни абитуриенти. Курсът беше 120 часа за три месеца в съботите и неделите и не се заплащаше от босилеградските ученици. От КИЦ-а приемаха документите им за кандидатстване в България.

Незнайно защо бившият министър на образованието Сергей Игнатов за миналогодишната кандидатстудентска кампания делегира тези правомощия на кмета на община Босилеград Владимир Захариев. Той моментално пренасочи учениците от курсовете по български език и история в КИЦА-а към нови, които не бяха 120 часа, а само 4. Учителите от София бяха заменени с други - преподаватели от Софийския университет.

Настана объркване и много деца не знаеха къде е "правилно" да учат. Сега вицепрезидентката Маргарита Попова ще трябва да намери подход  за конструктивно решение на проблема с преподаването на български език и история за нашите млади сънародници в Западните покрайнини.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Търсенето на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
ново
Днес: 127
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК