BG EN

Властите в Иран алармират: Новите санкции на САЩ застрашават достъпа на гражданите ни до храна и лекарства

Азия

Властите в Иран алармират: Новите санкции на САЩ застрашават достъпа на гражданите ни до храна и лекарства

10757
на 21.09.2019
Властите в Иран алармират: Новите санкции на САЩ застрашават достъпа на гражданите ни до храна и лекарства
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Външният министър на Иран Мохамад Джавад Зариф осъди новите санкции срещу Иран, наложени срещу Централната банка на страната и заяви, че те пречат на достъпа на продоволствия и лекарства до иранските граждани, съобщава „Ройтерс”, цитирана от „Фокус”.

препоръчано

“Това е знак на американското отчаяние – не скри гнева си първият дипломат на Иран в изявление, излъчено по държавната телевизия на страната. - Когато те постоянно санкционират една и съща институция, това значи, че опитът им да пречупят иранската нация с „максимален натиск“ се е провалил.

Но това е опасен и неприемлив опит за блокирането на достъпа на иранските граждани до храна и лекарства“.

Зариф пристигна в Ню Йорк за годишната среща на Общото събрание на ООН, което ще започне следващата седмица.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК