BG EN

Властите в Швейцария може да одобрят ваксината на „Астра Зенека“ още до края на месеца

Европа

Властите в Швейцария може да одобрят ваксината на „Астра Зенека“ още до края на месеца

10605
на 16.01.2021
Властите в Швейцария може да одобрят ваксината на „Астра Зенека“ още до края на месеца
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ваксината срещу коронавирус на компанията „Астра Зенека“ може да спечели одобрението на швейцарския лекарствен регулатор още до края на този месец. Това съобщи вестник „Нойе Цюрхер цайтунг“, цитиран от „Ройтерс” и БНР.

препоръчано

Регулаторът планира среща в края на януари, за да одобри препарата, след като вече даде зелена светлина за ваксините на „Пфайзер”/„Бионтех“ и „Модерна“.

Швейцария е поръчала 15 млн. дози общо, а за целта са отделени 400 млн. швейцарски франка (б.р. 449 млн. долара).

Правителството е обещало на населението от 8,6 млн., че всеки, който желае, може да се имунизира срещу коронавируса, като ще може да направи това безплатно до средата на годината.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК