BG EN

Властите в Япония продължиха карантината в страната до края на май

Азия

Властите в Япония продължиха карантината в страната до края на май

8415
на 05.05.2020
Властите в Япония продължиха карантината в страната до края на май
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Япония решиха да оставят карантинните мерки в страната, въведени заради пандемията от коронавирус, поне до края на май, съобщава РЕН ТВ.

препоръчано

Ръководството на страната аргументира решението си за продължаване на карантината с това, че спадът на заболеваемост става изключително бавно.

До момента в Япония са потвърдени по-малко от 15 000 случая на заразени с инфекцията. Броят на жертвите е 549.

Експерти считат, че забавените темпове на спада на заболелавоемостта се дължат на няколко причини, сред които и незадължителното спазване на карантинните мерки. Освен това, за наличие на виоруса в Япония тестват само хора, имащи изразени симптоми на заразяване. Това означава, че реалният брой инфектирани най-вероятно е доста по-сериозен.

Режимът на извънредно положение в Япония бе въведен на 8 април. На 17 април премиерът на страната въведе извънредно положение на територията на цялата страна до 6 май.

По данни на Световната здравна организация до вчера в света са регистрирани 3 435 894 инфектирани с коронавируса и 239 604 жертви.

 

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК