BG EN

Водата в "Елените" продължава да е негодна за пиене

Региони

Водата в "Елените" продължава да е негодна за пиене

8052
на 24.10.2025
Водата в Елените продължава да е негодна за пиене
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Поредни изследвания на питейната вода в "Елените" сочат, че водата в района продължава да не отговаря на изискванията за качество и е негодна за пиене. Последното пробонабиране е извършено на 22 октомври. Информацията е публикувана днес на сайта на Регионалната здравна инспекция (РЗИ)-Бургас.

препоръчано

Резултатите от химичните и микробиологични анализи показват сериозни отклонения от нормативите за питейно-битови цели. В пробите са открити колиформени бактерии и ентерококи в количества, значително над нормата. Освен това, вкусът на водата е отчетен като неприемлив.

 
РЗИ-Бургас отново подчертава, че водата във ваканционно селище "Елените" не трябва да се използва за пиене или приготвяне на храна. Тя може да бъде използвана единствено за битови нужди.

Следващото контролно пробонабиране ще бъде извършено на 27 октомври.

 
На 3 октомври поройни дъждове предизвикаха сериозни поражения във ваканционното селище. Тогава водната стихия отне живота на четирима души.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Йордан Цонев ПОПИЛЯ Летящата Козила, Мирчев и ППДБ: Назначиха си служебни кабинети и ми говорят за безпристрастност! Зловеща наглост! (ВИДЕО) Йордан Цонев ПОПИЛЯ Летящата Козила, Мирчев и ППДБ: Назначиха си служебни кабинети и ми говорят за безпристрастност! Зловеща наглост! (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК