Волейболистките на Марица с важен успех над Кан в Шампионската лига

0
06.02.2020
0
32828

Волейболистките на Марица постигнаха важна победа в пловдивската зала "Колодрума" над френския шампион Кан с 3:1 гейма (17:25, 25:18, 25:12, 25:21) в среща от предпоследния пети кръг в Шампионска лига, съобщава сайтът на надпреварата.

Волейболистките на Марица с лесна победа

Марица (Пловдив) спечели категорично първото си...

на 01.02.2016

Успехът за нашите момичета, който е втори в групата за тях, запазва шансовете им за класиране в четвъртфиналите на най-престижната клубна надпревара на континента.

Топреализатор на мача стана сенегалката Фату Диук със 17 точки за френския тим. Най-резултатни за пловдивчанки с по 15 точки бяха Христина Вучкова (5 аса, 2 блокади, 80% успеваемост в атака) и Емилия Димитрова (3 блокади). Александра Миланова записа 14 точки.

С този успех българските шампионки излязоха на второ място във временното класиране в Група „Е”, с две победи и седем точки. Кан запазва първата си позиция с три победи и девет точки.

В другия мач от групата тази седмица, руският Уралочка-НТМК (Екатеринбург) посреща сънародничките си от Динамо (Москва) днес от 16:00 наше време. Преди този сблъсък и двата отбора имат по две победи и две загуби в актива си.