ГОРЕЩО
ЗАД КУЛИСИТЕ! Ген. Атанасов разкри дали е провел "мъжки разговор" с Асен Василев: Когато се правят наденици и се редят листи, най-добре е да не надничаме вътре
Калин Стоянов ЗАНУЛИ Никито Денков за глупостите, които издрънка: Жалка картинка!
ТАНТО ЗА КУКУРИГУ: Вижте какъв пост е бил предложен на Гюров срещу чистката в МВР
ГОРЕЩО В ПИК: Крият нов пожар в кърватата хижа "Петрохан"
ВСИЧКО ПОД НОЖА! Проф. Близнашки разкри ПОДМОЛНАТА ТАКТИКА на служебната власт и каза кой ще е ФАЛШИВИЯТ ГЕРОЙ след новите избори
Азия
Вулкан се активизира в Япония, евакуираха живущите в няколко километра около него
5753
на 16.08.2015
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Активизирането на японския вулкан Сакураджима принуди местните власти да извършат евакуация на живущите в радиус от три километра около него, пише The Asahi Shimbun, цитирани от "Фокус".
препоръчано
Според японските власти 1028 вулканични труса са били регистрирани на 15 август, което е индикатор да повишаване на налягането на магмата, движеща се в земните недра. Евакуирани са 77 души от 51 домакинства в околностите на вулкана.
През август 2013 г. вулканът Сакураджима изригна, изхвърляйки големи количества пушек и вулканична пепел.
свързани новини
Ким Чен Ун отново заведе дъщеря си на официално събитие
7183
преди 2 часа
Япония засече възможно изстрелване на балистична ракета от Северна Корея
8867
на 14.03.2026
ЕВТИНОТО СВЪРШИ: Цените на самолетните билети се покачват заради войната
13554
на 14.03.2026
Япония се включва в "Златния купол" на САЩ
10146
на 13.03.2026


