BG EN

Вучич осъди студентската блокада на националната телевизия

ГОРЕЩО
Балкани

Вучич осъди студентската блокада на националната телевизия

11407
на 19.04.2025
Вучич осъди студентската блокада на националната телевизия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сръбският президент Александър Вучич осъди в петък студентската блокада на сръбската национална телевизия РТС и призова компетентните органи да предприемат мерки за възстановяване на обществения ред и мир, съобщи сръбската редакция на Радио Свободна Европа.

препоръчано

"Моля ги, доколкото това е възможно, да го направят без използването на сила. Когато е необходима сила, тя да бъде възможно най-малко, за да се реши въпросът," каза Вучич във видео, публикувано в профила му в Инстаграм.

Той обвини студентите и гражданите, които ги подкрепят при блокирането на РТС, че на най-светлия християнски празник и православен празник, се опитват с насилие да разрушат държавата и нейните основи.

"Някои хора и днес малтретират онези, които мислят по друг начин. Лишават ги от правото на работа и свобода на придвижване, лишават ги дори от храна. Забраняват им да излъчват програмата си. Каквото и да мисля за тази програма, страшно е и са ужасяващи посланията, които се изпращат към хората, които работят в РТС", казва Вучич.

Блокадата започна на 14 април вечерта. Блокирани са входовете на РТС в центъра на Белград, както и студиа, които са разположени в парка "Кошутняк".

Протестът ще продължи, както обявиха студентите, докато не се обяви нов конкурс за членове на регулатора за електронни медии РЕМ или докато не спре работата на РТС.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 4 май - ето какви изненади на зодиите е подготвила Съдбата САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 4 май - ето какви изненади на зодиите е подготвила Съдбата
ПИК TV x
Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче
ново
Днес: 69
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК