BG EN

Външният министър на Иран: Ескалацията на напрежение от страна на САЩ е неприемлива

СВЕТЪТ ДНЕС

Външният министър на Иран: Ескалацията на напрежение от страна на САЩ е неприемлива

8152
на 16.05.2019
Външният министър на Иран: Ескалацията на напрежение от страна на САЩ е неприемлива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Иран проявява "максимална сдържаност" въпреки оттеглянето на САЩ от ядрена сделка. Това заяви външният министър на страната Мохамад Джавад Зариф в Токио, където провежда разговори с японски официални лица, съобщи „Франс Прес, цитирана от „Фокус”.

препоръчано

Първият дипломат на Иран обвини Вашингтон в "неприемлива" ескалация на напрежението.

"Ескалацията от страна на Съединените щати е неприемлива - заяви Мохамад Джавад Зариф, коментирайки така наречения Съвместен всеобхватен план за действие (СВПД) по иранската ядрена програма.. - Ние упражняваме максимална сдържаност ... въпреки факта, че Съединените щати се оттеглиха от ядреното споразумение миналия май".

Той добави, че Техеран остава "ангажиран" към сделката и заяви, че продължаващите проверки показват, че Иран е в съответствие с многостранното споразумение.

Напрежението между Съединените щати и Иран стана високо след като президентът Доналд Тръмп се оттегли от ядреното споразумение преди година.

То обаче се увеличи допълнително през последните седмици на фона на засиления натиск от страна на САЩ върху предполагаеми заплахи от страна на Иран.

По-рано този месец съветникът по националната сигурност Джон Болтън обяви разполагането на ударната група на самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“ и бомбардировачи B-52 в залива.

Няколко дни по-късно Пентагонът добави към групата и ракетна отбранителна батерия „Пейтриът“ и кораб-амфибия.

свързани новини

Вчера властите в САЩ разпоредиха частична евакуация на своето посолство в Багдад и консулство в Ербил, цитирайки специфични заплахи от иракски милиции, за които се твърди, че са контролирани от Техеран.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Журналистката Лияна Панделиева: В България никой не иска да разбере, че светът не е розов - постоянно мрънкаме за нещо (ВИДЕО) ПИК TV! Журналистката Лияна Панделиева: В България никой не иска да разбере, че светът не е розов - постоянно мрънкаме за нещо (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК