Външният министър на Русия изрази съмнения в интелектуалните способности на част от американския елит
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Външният министър на Русия Сергей Лавров заяви в ефира на предаването „Москва.Кремъл.Путин”, че му е трудно да оцени интелектуалните способности на част от американския елит, съобщава РИА „Новости”.
„Вече ми е много трудно да оценявам интелектуалните способности на някои членове на американския елит, за които говори президента”, каза първият руски дипломат.
Посочва се, че по този начин външният министър е отговорил на въпрос, какво трябва да последва, след като в САЩ "изчислят" обхвата и скоростта на руските оръжия, които страната ще бъде принудена да създаде в отговор на оттеглянето на американската страна от Договора за премахване на ракетите със среден и малък обсег (ДРСМ).
С такова предложение се обърна към САЩ президента на Русия Владимир Путин в годишната си реч пред Федералното събрание.


