BG EN

В Кипър умуват за нова национална карантина

Европа

В Кипър умуват за нова национална карантина

5459
на 23.04.2021
В Кипър умуват за нова национална карантина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството на Кипър се очаква да вземе критични решения за справяне с коронавирусната пандемия. Изборът е между затягане на действащите ограничителните мерки и налагане на нова национална карантина, която ще е трета от началото на пандемията.

препоръчано

Първоначалното предложение за продължаване на действащите сега ограничителни мерки за коронавируса до 15 май бе отложено след продължило два часа и половина заседание на кабинета в четвъртък.

На него здравният министър Константинос Йоану поиска налагане на двуседмичен локдаун, влизащ в сила незабавно - от събота.

свързани новини

Според министъра ситуацията е критична и няма други възможности освен спешни драстични мерки, за да се спре разпространението на коронавируса и да се намали безпрецедентният натиск върху болниците. 

В четвъртък за втори път през тази седмица броят на новите случаи с коронавирус надхвърли 900. Според експертите вериги за предаване на заразата вече има навсякъде, предава БНР.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК