BG EN

В Ловеч въвеждат по-строги мерки заради COVID-19

Здраве

В Ловеч въвеждат по-строги мерки заради COVID-19

5625
на 09.03.2021
В Ловеч въвеждат по-строги мерки заради COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Заболеваемостта от COVID-19 в община Ловеч се запазва висока. Отчетената 14-дневна заболеваемост е 258,7 на 100 хиляди души. Очаква се ситуацията през следващите две седмици да се усложни.

препоръчано

Това  стана ясно след заседание на Общинския оперативен щаб за превенция и ограничаване разпространението на коронавируса в Ловеч.

Призив за дисциплина и спазване на противоепидемичните мерки срещу COVID-19 отправи кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова.

От изключителна важност е вземането на превантивни мерки за предпазване от COVID-19, което включва носенето на маски, дезинфекция на средата - семейна или обществена, правилна лична хигиена, спазване на физическа дистанция от метър и половина, добави Маринова.

Според д-р Анета Винева, директор на РЗИ – Ловеч, заради ръста на заразените с COVID-19 се очаква Областен кризисен щаб по здравеопазване към Областната администрация  да въведе още по-строги мерки за борба със заболяването. Какви ще са те, ще стане ясно в четвъртък.

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК