BG EN

В Ловеч не достигат многовалентните ваксини

Здраве

В Ловеч не достигат многовалентните ваксини

4785
на 16.06.2015
В Ловеч не достигат многовалентните ваксини
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"В Регионалната здравна инспекция в Ловеч не достигат многокомпонентните ваксини. Инспекцията разполага само с българските ваксини за туберкулоза, дифтерия и тетанус", съобщи директорът й д-р Цветолюба Генкова, предаде БНР.

препоръчано

Има много малка наличност на вносните многокомпонентни ваксини и те се поставят приоритетно само на децата до една година:

"Правим отлагане на приема на дифтерия, тетанус и коклюш, полиомиелит и хемофилус инфлуенца тип Б на по-високата възраст. Последната пратка, която сме получили, е от началото на май, получихме по-малко."

Д-р Генкова каза още, че има уверение от Министерството на здравеопазването, че до два месеца проблемът с липсващите ваксини ще бъде решен. Започнало е договаряне на внос и няма да се налага продължително отлагане на поставянето им.

Отлагането с два-три месеца не крие абсолютно никакъв риск за по-големите, в случай че те са имунизирани.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК