BG EN

В Пловдив протестираха в защита на жертвите на психично болни хора

Темида

В Пловдив протестираха в защита на жертвите на психично болни хора

18188
на 10.03.2024
В Пловдив протестираха в защита на жертвите на психично болни хора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Пловдив протестираха в защита на жертвите на психично болни хора. Събитието беше оповестено във Фейсбук.

препоръчано

"Плашеща е статистиката, която показва жертвите на хора с психическо разстройство в България. Случаите зачестяват с всеки изминал ден, а системата и държавата не правят нищо по въпроса, дори напротив. Защитават тези лица.

Живеем в държава, в която, ако си психично болен, няма институция и сила, която да те спре да извършваш убийство или системен тормоз", казват в социалната мрежа организаторите на протеста.

И припомнят случаите на убития психолог Иван Владимиров и инфлуенсърката Ясмин Кирилова, която получава заплахи, че тя и детето ѝ ще бъдат убити от психично болна жена. Оказва се, че от около година държавата не може да направи нищо, защото става дума за психично заболяване. Тече разследване, от което още няма резултат. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК