BG EN

В Токио тръгва туристически автобус амфибия

ШАРЕН СВЯТ

В Токио тръгва туристически автобус амфибия

4576
на 18.03.2013
В Токио тръгва туристически автобус амфибия
Автор:   Явор Белчев
Туристически автобус амфибия, който се движи и по суша, и по вода, започва да превозва туристи по редовни маршрути в Токио, предаде Би Ти Ви. Начална спирка на автобуса с 32 места е районът Сумида на Токио, където е най-високата телевизионна кула в света "Токио скай три". Главна особеност на автобуса "Скай дък" е, че за прехода към движение по вода не са необходими специални приготовления. Това става бързо и плавно. Максималната скорост на автобуса е 100 км/ч по суша и 14 км/ч по вода. Подобни автобуси има в други японски градове, например в Кобе. В Токио обаче това е първият автобус амфибия. С него гостите на японската столица могат да се насладят на панорамна гледка на телевизионната кула, на разходка по речните канали, да разгледат от водата природния парк Аракава. Разработилата автобуса компания "Хиномару Дзидося" е убедена, че автобусът може да се използва не само за развлечение на туристи, а и за спасителни операции при стихийни бедствия.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте хороскопа на Алена за вторник - Близнаците да се въоръжат с търпение, успехът се усмихва на Лъвовете САМО В ПИК: Вижте хороскопа на Алена за вторник - Близнаците да се въоръжат с търпение, успехът се усмихва на Лъвовете
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК