ГОРЕЩО
„Топлофикация Перник“ дари високотехнологична апаратура на Профилакториума: Инвестиция в здравето и бъдещето на Перник
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ПЪРВО В ПИК! Пеевски сигнализира прокуратурата за недопустима намеса на служебния министър в работата на професионалния състав на МВР
Хекимян осветли пъклените планове на Васко Ухото: Иска да превърне този прекрасен столичен район в новото сметище на София
ПИК TV! ЦИК с нови данни за предстоящите избори: Купените 12 837 машини са от 2021 г., ремонтите им се поемат от държавата (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев лично е разпоредил проверка по сигнал, че в основни и средни училища в Шумен се разпространяват учебни помагала на турски език. Те се раздавали на деца от 1 до 8 клас.
Министърът е поискал обяснение на директорите на въпросните училища.
препоръчано
свързани новини
По думите му притеснителното е, че помагалата се раздавали от офис на политическа партия, а това било недопустимо. Пред журналисти в Бургас Красимир Вълчев каза, че са ясни издателите на учебните помагала. Чакам проверката да завърши, добави той.


