ГОРЕЩО
ГОРЕЩИ СЛЕДИ! Чехия разследва как Калашниците са взели книжки
САМО В ПИК! Крум Савов шокира столични полицаи пред НДК (СНИМКИ)
ЛЮБОПИТНО! Велислава Петрова с подробности за среща във Външно с Митрофанова - ето каква позиция е заявила България и какво е поискала отсреща руската посланичка
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Няма да има драма с имунитета на Ангел Георгиев. Депутатът от "Възраждане" се отказва от него
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
Акценти
"Галъп" към 20 часа: Битка за второто място - ППДБ и ДПС разменят местата си (ГРАФИКА)
57412
на 09.06.2024
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ГЕРБ-СДС запазват преднината си във вота за Народно събрание с 26,7% сочи екзитпол на "Галъп интернешънъл" към 20 часа, предава БНТ.
препоръчано
Битката за второ място е оспорвана, като ПП-ДБ и ДПС разменят местата си. Втори в момента са ПП-ДБ с 15,5%, а ДПС са трети с 15,1%. "Възраждане" са четвърти с 14,7%. След тях се нареждат БСП с 9,8% и "Има такъв народ" с 6,4%.
Под 4-процентовата бариера остават "Величие" с 3,4%, "Синя България" с 2%, МЕЧ с 2% и ВМРО с 1,6%.
С "Не подкрепям никого" са гласували 3,3%. Активността на гласуване е 32,1%
Според тези данни ГЕРБ-СДС биха разполагали с 73 мандата, ПП-ДБ - с 42, ДПС - с 41. "Възраждане" биха имали 40 мандата, БСП - 27, а "Има такъв народ" - 17.



