BG EN

ГАФ: МОН сбърка жанра на „Левски”, определиха одата за поема

Животът днес

ГАФ: МОН сбърка жанра на „Левски”, определиха одата за поема

8562
на 16.06.2021
ГАФ: МОН сбърка жанра на „Левски”, определиха одата за поема
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Десетокласниците трябваше да формулират собствена теза по откъс от поемата „Левски“ на Иван Вазов. Те можеха да избират между две теми: „Цената на чистата съвест“ и „Вечната истина“”, пишат от образователното министерство в съобщение до медиите.

препоръчано

Объркването е възмутило учителите по български език и литература. Те се изумяват как мое в официално съобщение да се допусне подобна грешка.

Одата „Левски” се изучва в 10-и клас като част от цикъла „Епопея на забравените”. Справка в учебните програми, одобрени от образователното министерство, показва, че дори и там е посочен жанра на произведението. „Разпознава жанрови характеристики на одата, проявени в „Левски“”, е една от очакваните компетентности, които десетокласниците трябва да усвоят по време на обучението си.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК ТV! Радостин Василев: Хората са шокирани от антибългарската политика на премиера Гюров и от истеричния президент лицемер Йотова (ВИДЕО) ПИК ТV! Радостин Василев: Хората са шокирани от антибългарската политика на премиера Гюров и от истеричния президент лицемер Йотова (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК