BG EN

ГЕРБ: Нагнетяването на страх и напрежение за Украйна трябва да спре

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ГЕРБ: Нагнетяването на страх и напрежение за Украйна трябва да спре

6165
на 11.02.2015
ГЕРБ: Нагнетяването на страх и напрежение за Украйна трябва да спре
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През последните седмици информационното пространство е замърсено от противоречива и невярна информация по повод на политиката, която води България с партньорите си и по повод конфликта с Украйна. Това има за цел да внушава несигурност и страх за бъдещето.

препоръчано

Това заяви от парламентарната трибуна депутатът от ГЕРБ Емил Радев в декларация от името на партията. Ползва се неосведомеността на гражданите. Така някои политици разбират демокрацията в България, добави той. Най-голямата отговорност за това да се чуе истината е на най-голямата партия – ГЕРБ, която в тежка ситуация отново пое отговорността за управлението на страната.

Затова днес я огласяваме. Три месеца след съставянето на правителството е очевидно, че страната се стабилизира, Одобрени са редица европрограми, започнаха редица реформи, стабилизира се банковата система. България е член на НАТО – всякакви страхове, че войски на НАТО ще пребивават на наша територия са нонсенс. Повече от 10 г. доказваме, че сме сериозен и предвидим партньор. Това са фактите. Решението за координационни центрове на НАТО е взето още миналата година. То не означава подготовка за война, а ще бъде използвано за подготовка на учения. Със създаването му използваме задълженията си за колективна отбрана, подчерта Радев.

В България и сега съществува център на НАТО – във Военна академия Раковски. Мисията му е да работи за предотвратяване на бедствия. Беше създаден по времето на първия мандат на ГЕРБ, съществуваше и по времето на тройната коалиция БСП, ДПС и "Атака". Нашата позиция е, че кризата в Украйна трябва да се реши по мирен път. Русия не е заплаха за България. България няма намерение да воюва с никого. По думите му обаче бюджетът на Българската армия трябва да нарасне в пъти, а правителството на ГЕРБ е направило редица стъпки в тази посока.

Превъоръжаването на Българската армия няма алтернатива и то трябва да се прави независимо от кризата, заяви депутатът от ГЕРБ. С тази декларация призоваваме да спрем с нагнетяване на страх и напрежение сред българските граждани с  оглед на ситуацията в Източна Украйна. С повече разум и диалогичност да намерим решение, завърши Емил Радев.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК