BG EN

ГЕРБ обясни в писмо до посланици провала на изборния закон

ТОП НОВИНАТА

ГЕРБ обясни в писмо до посланици провала на изборния закон

4002
на 21.12.2012
ГЕРБ обясни в писмо до посланици провала на изборния закон

Фидосова кани дипломатите на среща на 23 януари догодина

Зам. председателят на парламентарната група на ГЕРБ и шеф на правната комисия в Народното събрание Искра Фидосова е написала писмо до посланиците на държавите от Европейския съюз, съобщи пресцентърът на управляващата партия. В него тя се оправдава защо не са приети поправките в Изборния кодекс (ИК), съгласно препоръките на ОССЕ. „Ние от ПП ГЕРБ сме поели ангажимент, че промени в Изборния кодекс в последните дни преди изборите няма да правим и държим да спазим обещанието си. Направихме всичко възможно преди края на 2012 г. да бъдат приети в пленарна зала всички тези промени, отразяващи препоръките от доклада на ОССЕ/СДИЧП, така както са приети съгласно окончателните редакции на Комисията по правни въпроси”, пише Фидосова. Тя дори препраща посланиците да прочетат стенограмите на правната комисия на адрес - http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/226/steno, за да се убедят в думите й. От писмото на Фидосова става ясно, че поне до 23 януари догодина гласуване по ИК няма да има. Точно на тази дата тя кани посланиците на среща „с ръководството на ПГ на ПП ГЕРБ и народни представители от Комисията по правни въпроси”. Моля Ви за среща, на която да представим пред Вас приетите в комисията текстове по отношение изпълнението на дадените ни препоръки, както и да изкажем нашата позиция по поставените теми, довели до по-сериозни спорове с представители на част от опозицията, заявява Искра Фидосова. Срещата трябва да се състои от 15,00 часа в помощната сграда на Народното събрание – бившия Партиен дом.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК