ГОРЕЩО
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
Американското посолството: Добре дошла на борда, България
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! СДВР с позиция след скандална манипулация на общински съветник от "Да, България"
Желязков: Присъединяването на България към Борда за мир се оценява подобаващо от САЩ и от международната общност
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Германия официално предложи на страните-членки на Евросъюза да въведат санкции против Русия заради кобератаката срещу Бундестага, съобщава Deutsche Welle.
В документ, с който разполага агенция DPA се казва, че "федералното хправителство е обосновало предложението си за въвеждането на санкции в рамките на ЕС с материали получени от разузнаването, които доказват, че военното разузнаване на Русия ГРУ е причастно към кибератака".
препоръчано
Ако предложението на Германия бъде прието, това ще бъде първият случай за прилагане на санкции заради кибератака.
Припомняме, че Германия издаде заповед за арест на руския гражданин Дмитрий Бадин, член на хакерската група, който е ръководил атаката.
свързани новини
Европарламентът обвини Русия, че подкопава единството на ЕС
22061
на 31.03.2020
Европейският парламент настоява за безплатен ръчен багаж в самолетите
7891
преди 20 часа
Европейският парламент прати споразумението с Меркосур в Съда на ЕС
7776
на 21.01.2026
Силните геомагнитни бури продължават и в сряда, 21 януари
12057
на 21.01.2026


