BG EN

Германия планира да затвори част от електроцентралите си на въглища

ЧАС ПИК

Германия планира да затвори част от електроцентралите си на въглища

4373
на 02.07.2015
Германия планира да затвори част от електроцентралите си на въглища
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Германското правителство е взело решение в четвъртък да затвори няколко ТЕЦ-а на въглища, за да може да осъществи амбициозните си климатични цели до 2020 година. Това съобщава Reuters, като се позовава на източник от правителството, предаде "Фокус". Според източника, канцлерът Ангела Меркел и лидерите на двете по-малки коалиционни партии са постигнали съгласие и в оспорвана дискусия за електропроводите, които трябва да доставят зелена енергия от ветровития германски север до индустриалния юг. 

препоръчано

Очаква се енергийният министър Сигмар Габриел официално да обяви намеренията на правителството на пресконференция в четвъртък сутринта. „ТЕЦ-ове на въглища с капацитет 2,7 гигавата ще бъдат затворени“, цитира Reuters анонимния си източник, който е отказал да уточни колко точно електроцентрали ще бъдат затворени.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК