BG EN

Германия ще изпраща нова пратка оръжие за иракските кюрди

СВЕТЪТ ДНЕС

Германия ще изпраща нова пратка оръжие за иракските кюрди

6195
на 29.01.2015
Германия ще изпраща нова пратка оръжие за иракските кюрди
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германия ще вземе решение за евентуална нова пратка оръжие за кюрдските военизирани сили "Пешмерга", които воюват с джихадистите от "Ислямска държава" в Северен Ирак, съобщи по телевизия А Ер Де германският министър на отбраната Урсула фон дер Лайен, цитирана от БТА.

препоръчано

Кюрдите изпитват недостиг от всичко. Според мен към средата или в края на февруари ще вземем решение за изпращане на оръжие и снаряжение в Ирак, каза министърката. В края на август миналата година Германия реши да достави оръжие в Ирак.

Досега Берлин е изпратил там общо 600 тона военно оборудване, което включва 30 преносими противотанкови ракетни комплекса "Милан" заедно с 500 снаряда за тях, както и 8000 автомата Г3 и Г36. Въоръжението беше разпределено между 10 000 кюрдски бойци.

В края на септември миналата година германската армия започна да обучава бойци от тези части да боравят с комплексите "Милан", като подготовката се осъществява в пехотното училище в град Хамелбург, провинция Бавария.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за Баба Алино: Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за "Баба Алино": Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО)
ново
Днес: 126
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК