BG EN

Германските власти удариха мрежа за трафик на хора

ЧАС ПИК

Германските власти удариха мрежа за трафик на хора

4842
на 04.11.2015
Германските власти удариха мрежа за трафик на хора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германските власти са извършили акции в три провинции в страната срещу международна мрежа за трафик на хора, задържайки нейния лидер, както и запаси от оръжия, съобщиха власти в страната.

препоръчано

В акцията са взели участие близо 600 служители на силите на реда. Единственият задържан – 24-годишен мъж е бил арестуван в град Есен по обвинения, че е използвал контактите си в чужбина, за да осигурява фалшиви документи на бежанци, с които да стигнат до Германия.

Цените на неговите услуги са достигали до 10 000 евро на човек. Властите са претърсили общо 24 обекта, в които са открили оръжия, сред които „мачете, мечове, ножове, муниции за пистолети и уреди за лазерно насочване“.

Други 16 души се разследват за предполагаемо участие в престъпната мрежа , като някои от тях са определени от германските власти като опасни. Те са предлагали своите услуги основно на Сирийци и Ливанци, които са се опитвали да стигнат със самолети до Германия, преминавайки през пунктовете за проверка с фалшиви документи. /АФП 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК