BG EN

Германците разлюбиха Гърция, пристанаха на Турция и Египет

Европа

Германците разлюбиха Гърция, пристанаха на Турция и Египет

28757
на 17.08.2019
Германците разлюбиха Гърция, пристанаха на Турция и Египет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Рецесия у дома, съчетана със загубата на конкурентоспособност на гръцките хотели поради претоварването им от данъци и възстановяването на дестинации като Египет и Турция, доведе до спад в броя на германските туристи в Гърция през настоящата 2019 година.

препоръчано

Резервациите на германци на Крит са намалели с 6% през юли в сравнение със същия месец на миналата година. Тези в Родос пък бележат спад с 5%, разкрива "Катимерини".

Изключение е остров Кос, който показва увеличение на резервациите с 21%, заради новите хотели.

Ираклио беше четвъртата по големина дестинация на германците за юли след Анталия, Турция, където резервациите се покачиха с 1%, Палма де Майорка (спад от 10%) и Хургада, Египет (скок от 11%). Родос и Кос бяха съответно осми и девети.

През 2018 г. 4.38 милиона германци са посетили Гърция, което е с 18,2 процента повече от 2017 г. Те са изхарчили общо 2,962 милиарда евро, което е 16 процента.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК