BG EN

Герой на Локо, спечелил 2 купи и медал, разтърси с изповед

Футбол

Герой на Локо, спечелил 2 купи и медал, разтърси с изповед

7102
преди 2 часа
Герой на Локо, спечелил 2 купи и медал, разтърси с изповед
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Един от героите на Локомотив (Пловдив) от преди 6 години - Лукас Салинас, разтърси с емоционална изповед. 30-годишният бразилец с испански паспорт избра личния си профил в Инстаграм, за да обяви официалното прекратяване на своята кариера.

препоръчано

Халфът игра две години и половина на "Лаута", като за този период спечели Купата на България и Суперкупата на страната ни през 2020 година, както и сребърните медали в първенството.

След това той направи няколко "комерсиални" трансфера в Израел, Бахрейн и Индонезия, като спечели и шампионската титла на Бахрейн.

Множеството контузии, които напоследък го преследваха, станаха причина за окончателното решение на Лукас Салинас да спре с футбола, напомня "Plovdiv24.bg".

Ето какво написа той към своите приятели и последователи в социалната мрежа:

ФУТБОЛЪТ СПРЯ С МЕН

Обичам да сравнявам футболната си кариера с мисионерския живот на Павел във Филипяни 4:11-13, където той разказва как е преминал през всякакви възможни ситуации по време на своето пътуване.

Във футбола бях безспорният титуляр, номер 10, резерва и дори този, който дори не беше избран за мачове. Бях шампион 3 пъти като професионалист, бях подгласник, участвах в промоции, завършвах в средата на таблицата, празнувах оставането си в дивизията, бях изпадал. Бях един от най-възрастните, а също и най-младият.

Играех на големи, препълнени стадиони и на лоши стадиони/игрища, където нямаше никой. Една тълпа скандираше името ми, а друга (или дори същата) ме обиждаше. Играех в пустинната жега и в снега. Делях стая с 5 души в продължение на една година и ходех пеша значителни разстояния всеки ден, за да тренирам. Имах и апартамент с басейн и чисто нова кола.

Футболът ми даваше радост чрез победи, постижения, тренировки и закачки; Донесе ми тъга чрез контузии, загуби, мачове, в които играх слабо, и носталгия. Също така ми позволи да оформя характера си и да знам кой съм, независимо от обстоятелствата.

Така че вярвам, че съм преживял истински футбол на различни нива. Посветих живота си на кариерата си от много ранна възраст, преминавайки през различни етапи и ситуации. Играх професионално за 10 различни клуба, където успях да бъда в 17 държави и 4 континента, срещайки различни хора, култури, езици, храни и т.н. Тези преживявания и възможности за учене бяха изключителни за някой на 30 години.

Много съм благодарен на Бог; Той ми осигури всички тези преживявания и ръката Му винаги е била ясно присъстваща в живота ми. Ниско, слабо, слабо момче, пълно с мечти, от "младежката академия“, което се присъедини към младежката система на моя любим Сао Бенто късно, на 16 години, се изкачи стъпка по стъпка и в крайна сметка игра в квалификациите за Лига Европа срещу Тотнъм, вкара гол срещу Копенхаген в Лига на Конференциите, спечели две купи с любимия Локо в европейска лига от висшата дивизия, а също и в Бахрейнската лига, имайки 10-годишна международна кариера.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Европа продължава да се пържи в сериозна жега, Дунав няма откъде да се напълни Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Европа продължава да се пържи в сериозна жега, Дунав няма откъде да се напълни
ново
Днес: 29
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК