BG EN

Гледането на филми набръчква лицето, най-опасни са комедиите

ШАРЕН СВЯТ

Гледането на филми набръчква лицето, най-опасни са комедиите

7072
на 08.10.2019
Гледането на филми набръчква лицето, най-опасни са комедиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хората ходят на кино, за да се разтоварят, но според шведски специалисти филмите предизвикват толкова много гримаси у зрителите, че лицата им се състаряват преждевременно, съобщава БТА.

Специалисти на фирма за козметика установиха, че докато гледат хорър, лицата на зрителите се изкривяват от ужас поне 20 пъти. Трилърите пък предизвикват шокирана, напрегната или изненадана физиономия 50 пъти. Още по-лош ефект имат комедиите - участниците в изследването са се засмели или усмихнали 115 пъти, докато са гледали такъв филм.

Различните гримаси могат да предизвикат образуване на бръчки между веждите и покрай очите. За период от пет години те могат да се задълбочат до 50 процента. Смехът влошава бръчките около очите и около устата до 40 процента.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК