BG EN

ГОРЕЩА ТЕМА! Румяна Коларова за скандала с Венецуела: Синхронът между позициите на БСП и президента Радев подкопава институцията на държавния глава

Политика

ГОРЕЩА ТЕМА! Румяна Коларова за скандала с Венецуела: Синхронът между позициите на БСП и президента Радев подкопава институцията на държавния глава

38961
на 06.02.2019
ГОРЕЩА ТЕМА! Румяна Коларова за скандала с Венецуела: Синхронът между позициите на БСП и президента Радев подкопава институцията на държавния глава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Позицията на България за Венецуела стана повод за нов сблъсък между президент и правителство, между управляващи и опозиция. България официално подкрепи опозиционния лидер във Венецуела Хуан Гуайдо, въпреки че президентът Радев призова страната ни да се въздържа от позиция. Това стана повод за размяна на остри реплики между БСП и ГЕРБ.

От ГЕРБ подкрепиха позицията на правителството за Венецуела. От БСП пък се обявиха "против". И се доближиха по-скоро до мнението на президента Радев за неутралитет. "Международният правов ред е доста разтегливо понятие. Идеята за ненамесването във вътрешните работи на една страна отдавна не се спазва. Във Венецуела има тежък политически конфликт. За да се реши този проблем, трябва да има демократични избори", сигурен е д-р Борислав Цеков от Института за модерна политика пред "България он еър".

препоръчано
свързани новини

Той е на мнение обаче, че българската държава не е категорична и солидна в своите позиции. "Ние нямаме солидна държавност, защото се нарушават базисни конституционни точки. Трябва да се търси съгласие по всички възможни точки. Министърът на външните работи няма право сам да формира решението на държавата. Този начин на функциониране на държавата не е добър", допълни експертът.

Доц. Румяна Коларова е категорична, че от разединението на институциите у нас губи само държавата. "Италия може да се е противопоставила на позицията на ЕС, но там властва яростен популизъм. Съвсем спокойно може да сравним ситуацията във Венецуела с тази от България в края на XX век", коментира още политологът. Коларова е на мнение, че синхронът между позициите на БСП и президента Радев подкопават ценностите на институцията на държавния глава.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК