BG EN

Градският транспорт във Варна тегли заем, за да си плати задълженията към НАП

ГОРЕЩО
Региони

Градският транспорт във Варна тегли заем, за да си плати задълженията към НАП

9540
на 12.07.2020
Градският транспорт във Варна тегли заем, за да си плати задълженията към НАП
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Градският транспорт във Варна тегли заем, за да плати задълженията си към НАП, а след като изчисти задълженията си към приходната агенция, общинският превозвач, ще може да кандидатства и по мярка 60/40. Това съобщи пред Радио "Варна" председателят на постоянната общинска комисия "Транспорт“ Венцислав Сивов.

препоръчано

"Фирмата има задължения към приходната агенция от 5 милиона лева и 3 милиона лева към доставчици на гориво и други различни контрагенти. Дори и да не спазим някой срок, имам уверение от ПК “Финанси и бюджет”, на председателя на общински съвет и със знанието на кмета на Варна, да се даде безлихвен заем от общината към превозвача, а той да бъде върнат със заем от Българска банка за развитие”, поясни Сивов.

Той увери, че ще се направи всичко възможно Градски транспорт-Варна да кандидатства по мярката 60/40. „Да не забравяме, че общинския превозвач не спря своята дейност по време на карантината”, припомни Сивов.

Заради Ковид-кризата и празните курсове, които извършваше градски транспорт по време на карантинния период, фирмата има нереализирани приходи между 3 и 4 милиона лева, каза още председателят на транспортната комисия.

Според него обаче, "Градски транспорт" изпълнява социална функция и цената на билета няма да бъде увеличавана, въпреки задълженията и липсата на приходи. Сивов добави също, че след гласуване на транспортната схема, което вероятно ще се случи на следващото заседание на комисията, загубите на фирма "Градски транспорт“ няма да са в настоящите размери.

"Загубите всяка година са в рамките на 3 милиона лева, показват годишните отчети. Трябва да кажем обаче, че и всяка година заплатите на работещите се увеличават с 10 %”, което доказва, че "Градски транспорт“ оптимизира добре своите разходи.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Шефът на Галъп Петко Петков: ППДБ са пред разпад, крепи ги само... (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Шефът на "Галъп" Петко Петков: ППДБ са пред разпад, крепи ги само... (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента