BG EN

Град в Мароко забрани маслиновите дървета заради алергии

ШАРЕН СВЯТ

Град в Мароко забрани маслиновите дървета заради алергии

4570
на 18.09.2014
Град в Мароко забрани маслиновите дървета заради алергии
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Град в Мароко забрани маслиновите дървета заради поленови алергии и постави срок до края на годината жителите да премахнат дърветата, предаде AFP.

препоръчано

Кметството на град Уджда, селище с половин милион жители в Североизточно Мароко край границата с Алжир, нареди дърветата да бъдат премахнати във всички райони, независимо дали са край частни къщи, по тротоарите или в обществените паркове.

Цветният прашец по време на цъфтежа през пролетта е „един от основните причините на сезонните респираторни алергии”, каза кметът Омар Хиджра, който е професионален фармацевт. По думите му, маслиновите дървета са около 90% от всички дървесни видове, насадени в някои райони.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО)
ново
Днес: 82
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК