Грандиозен скандал избухна в гръцикя баскетбол, като в него е замесен и тима на българския национал Александър Везенков Олимпиакос, съобщава БТВ.

Везенков приключи с Барса

Отношенията между Александър Везенков и Барселона...

на 28.06.2018

Титъм от Пирея не излезе за второто полувреме на двубоя срещу Панатинайкос, протестирайки срещу съдийството в полуфиналното дерби от турнира за Купата на Гърция. На почивката Везенков и компания губеха с 25:40 точки.

"Отборът на Олимпиакос след края на първото полувреме отиде в съблекалните и след това, с решение на ръководството, не се върна в залата за втората част на мача", написаха от Олимпиакос в социалната мрежа "Туитър".

"Призоваваме държавата най-накрая да вземе мерки", заяви Христос Ставропулос - генерален мениджър на отбора от Пирея.

На Панатинайкос бе присъдена служебна победа с 20:0 точки, след като реферите изчакаха 15 минути, както е по правилник. Така в спора за трофея Панатинайкос ще се изправи срещу ПАОК Солун.

Финалът за Купата на Гърция е тази неделя.