Времето в София 24 o C

Грандиозен скандал: Преиграват финала в африканската Шампионска лига заради гаф на съдията

на 06.06.2019
5649
0
06.06.2019
0
5649

Мачът-реванш от финала в африканската Шампионска лига между тунизийския Есперанс и мароканския Уидад Казабланка ще бъде преигран, съобщи Африканската футболна конфедерация, цитирани от световните агенции и „Спортал”.

Двубоят бе прекратен 15 минути след началото на второто полувреме, след като гостите от Казабланка реализираха за 1:1, но попадението им бе отменено заради засада, която главният съдия категорично отказа да преразгледа със системата за видеоповторения.

Това доведе до огромен скандал на терена и радикално действие от страна на гостите да напуснат. Евентуален гол щеше да изравни общия резултат, тъй като и първият мач в Мароко бе завършил 1:1.

Датата, на която ще се преиграе мачът, ще бъде обявена допълнително, но със сигурност ще бъде след 19 юли, когато завършва турнирът за Купата на Африканските нации.