BG EN

Граничен полицай помля пешеходка в Бургас, наказаха го с 1000 лв. глоба

ГОРЕЩО
Региони

Граничен полицай помля пешеходка в Бургас, наказаха го с 1000 лв. глоба

16366
на 05.03.2017
Граничен полицай помля пешеходка в Бургас, наказаха го с 1000 лв. глоба
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бургаски граничен полицай получи административно наказание – глоба за нанасяне на средна телесна повреда по непредпазливост. Преди близо година Г. К. ударил възрастна жена със служебния „Мерцедес Вито” на Регионална дирекция „Гранична полиция” - Бургас. Инцидентът станал посред бял ден – около 12,30 ч., до бл. 70 в ж.к. „Изгрев”, съобщава "Флагман".

Граничарят дал на заден ход, без да погледне и блъснал пешеходката. След тежкия удар жената била приета в болницата със счупена дясна пубисна кост, довела до трайно затруднение движението на десния й крак.

Районният съд призна за виновен граничаря, но го освободи от наказателна отговорност по чл. 78а, ал. 1 от НК. Така Г. К. ще плати единствено 1000 лв. глоба и малко над 400 лв. разноски по делото.

препоръчано

Причината за леката присъда е, че досега бургазлията не е осъждан. Освен това той веднага се притекъл на помощ на пострадалата и поел всички разноски по лечението й. Съдът дори не отнема шофьорската книжка на прегрешилия полицай.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: На Водолеите изобщо не им се работи, Раците да внимават с домашните ремонти ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: На Водолеите изобщо не им се работи, Раците да внимават с домашните ремонти
ПИК TV x
Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче
ново
Днес: 12
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК